Agent în vânzǎri externe 75 vizualizări

Protecția mediului este o responsabilitate comună – WBG Pooling este ferm convins de acest lucru. Ca parte a Grupului Runden, ne-am propus să contribuim la crearea unei lumi mai durabile și la utilizarea responsabilă a resurselor. Din Oldenburger Münsterland, inovăm zilnic lanțurile de aprovizionare europene pe întregul lanț de aprovizionare alimentară. WBG Pooling înlocuiește ambalajele de transport de unică folosinţă cu ambalaje de transport durabile și reutilizabile în lanțurile europene de aprovizionare alimentară! Lucrăm zilnic la o economie circulară consecventă, în care evitarea deșeurilor ocupă primul loc.

Hai să schimbăm împreună lumea, să salvăm alimentele și să gestionăm responsabil resursele. Fii și tu un „Circular Changemaker“!

Responsabilități:

  • Dezvoltarea, pregătirea și implementarea acţiunilor de vânzare și marketing specifice industriei pentru clienții din Europa;
  • Elaborarea și gestionarea ofertelor personalizate cu responsabilitate pentru rezultatele obținute;
  • Contribuția la dezvoltarea strategiei de vânzări și a proceselor de afaceri pentru vânzări;
  • Realizarea analizelor de piață și a analizelor clienților;
  • Asistența în atragerea și gestionarea clienților noi și existenți;
  • Corespondența cu clienții în scris, telefonic și personal în limba germană și engleză, este de dorit cunoaşterea şi unei alte limbi europene;
  • Preluarea și gestionarea comenzilor;
  • Vizite de teren ocazionale și participarea la târguri și evenimente.

Calificare şi Aptitudini:

  • Absolvirea cu succes a unei instituţii de formare profesională ca tehnician comercial industrial sau o calificare echivalentă;
  • Experiență relevantă în vânzări și în interacțiunea cu clienții;
  • Experiență profesională în vânzările interne sau externe;
  • Abilități solide în utilizarea MS Office și a unui sistem ERP obișnuit;
  • Abilități bine dezvoltate de comunicare și de pricepere în negociere;
  • Cunoștințe bune de limba engleză, scris și vorbit, iar alte limbi europene sunt un avantaj;
  • Cunoștințe medii de limba germanǎ, scris şi vorbit este un avantaj;
  • Capacitate de a lucra independent, organizat și cu spirit de lucru în echipă;
  • Disponibilitate pentru călătorii, de exemplu, pentru vizite/participǎri ocazionale la târguri;
  • Responsabilitate și mod de lucru autonom.

Noi îți oferim:

Suntem o companie de familie de talie medie, în creștere – doar împreună cu angajații noștri putem fi de succes și în viitor. Fiecare persoană este încurajată să-și aducă ideile, energia și inițiativa. În acest sens, oferim nu doar clienților noștri, ci și angajaților noștri o valoare reală adăugată. Ne pasă să recompensăm și să creăm un mediu de lucru plăcut:

  • Model flexibil de lucru în multe domenii de activitate;
  • Locuri de muncă/ echipamente ergonomice;
  • Asigurare suplimentară gratuită de sănătate la locul de muncă;
  • Contribuție de membru Hansefit;
  • Fructe și legume bio proaspete săptămânal;
  • Reduceri online atractive prin Corporate Benefits;
  • Ajutor financiar pentru îngrijirea copiilor;
  • Oferte în magazinul propriu al angajaților cu credit anual;
  • Sisteme de bonusare;
  • Ajutor financiar pentru recreere;
  • Leasing de biciclete;
  • Utilizarea bărcii electrice a companiei;
  • Oferte de proiecte de sustenabilitate și evenimente corporative.

Mai multe informații

Doar candidații pot aplica la acest job.
Informație Companie
  • Numar de Joburi 1 Joburi
  • Categorii Servicii Resurse Umane, Psihologie
  • Adresa companiei Gewerbering 1, 49439 Steinfeld, Germania