Agent vanzari export 60 vizualizări

Agent Vanzari Export

Compania noastra cauta un Agent Vanzari Export dedicat si pasionat de vanzari pentru a se alatura echipei noastre dinamice. Daca esti o persoana proactiva, orientata catre rezultate si iti place sa interactionezi cu clientii din intreaga lume, aceasta pozitie ar putea fi potrivita pentru tine.

Responsabilitati:

  • Identificarea si contactarea potentialilor clienti din pietele internationale pentru a promova produsele companiei.
  • Negocierea si incheierea contractelor de vanzare-export.
  • Monitorizarea tendintelor pietei si identificarea oportunitatilor de extindere a vanzarilor.
  • Colaborarea stransa cu departamentele interne pentru a asigura livrarea produselor conform cerintelor clientilor.
  • Participarea la targuri si expozitii internationale pentru a promova produsele companiei.

Cerinte:

  • Sa stii macar o limba straina, la nivel bun conversational si scris pentru a putea comunica atat cu clientii, cat si cu prospectii
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere.
  • Cunostinte operare PC, Outlook, Office, experienta Winarhi, Orgadata, sau soft asemanator reprezinta un atu.
  • Capacitatea de a fi perseverent, disciplinat, bun negociator.
  • Disponibilitate pentru deplasari in strainatate.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie care ofera o gama foarte diversificata de produse, care are si capacitate de productie.
  • Traininguri si cursuri de specializare pentru dezvoltarea abilitatilor tale.
  • Pachet salarial motivant si bonusuri in functie de performanta.
  • Ambianta de lucru placuta si colegi profesionisti.

Daca esti o persoana ambitioasa, dornica sa invete si sa se dezvolte profesional, trimite-ne CV-ul tau si hai sa construim impreuna succesul in vanzari pe plan international!

Mai multe informații

Doar candidații pot aplica la acest job.
Informație Companie
  • Numar de Joburi 1 Joburi
  • Categorii Servicii Productie, Vanzari
  • Adresa companiei Strada Teilor, Botesti, Neamt