Angajat măcelărie – măcelar/ bucătar/ începător 48 vizualizări

Îți place să lucrezi în domeniul alimentar și îți dorești să trăiești în Germania?

Noi, Fleisch- und Wurstwaren Schmalkalden GmbH Thüringen, suntem una dintre cele mai de succes măcelarii din Germania centrală. Acordăm o importanță deosebită calității înalte a alimentelor noastre, bunăstării animalelor și originii alimentelor. Fii parte din echipa noastră de măcelari din Schmalkalden.

Acestea sunt responsabilitățile tale:

  • Separarea cărnii de oase și tendoane și tăierea acestora
  • Dacă nu ai experiență în acest domeniu, îți vom arăta tot ce trebuie să știi
  • Respectarea standardelor de igienă și calitate în toate etapele de lucru
  • Dacă dorești, poți lucra și în abator, în producție de cârnați, departamentul produselor la grătar sau în cadrul unui alt departament

De ce îți va plăcea să lucrezi pentru noi:

  • Suntem un angajator de succes, neafectat de criză și suntem bucuroși să îți oferim un contract de muncă pe termen nelimitat
  • Îți oferim un salariu corect și de fiecare dată, la timp, multe beneficii suplimentare precum, tichete de cumpărături, leasing de biciclete electrice, diverse scheme de pensii și altele
  • Ai posibilitatea de a te muta într-o cameră single pusă la dispoziție de companie beneficiind de condiții favorabile. Pentru cupluri sunt disponibile și camere duble.
  • Un mentor român te va ajuta cu problemele organizatorice în Schmalkalden
  • Vei beneficia de pregătire temeinică în domeniu
  • Fiind o afacere de familie, este foarte important pentru noi cooperare pe picior de egalitate
  • Îți vom pune la dispoziție îmbrăcămintea și materialul de lucru necesar
  • Poți folosi cantina companiei noastre sau magazinul nostru
  • Lucrezi cu normă întreagă (40 de ore) – de obicei în zilele lucrătoare între 5 – 14. sau între 6 – 15
  • Turingia este o regiune prietenoasă cu familiile, cu oportunități excelente de îngrijire a copiilor, drumeții, sport și cultură

 Te potrivești la noi?

  • Ai cunoștințe bune de limba germană și vrei să te locuiești în Germania pe termen lung
  • Ești de încredere, îndemânatic și manipulezi alimentele și aparatele cu grijă
  • Ai experiență în manipularea alimentelor sau în producție. Instruirea ca măcelar* sau bucătar* este un plus
  • O igienă bună este de la sine înțeleasă pentru tine
  • Ești dispus să preiei costurile de călătorie în Germania

Sună tentant? Te rugăm să ne trimiteți un CV în limba germană și o scurtă scrisoare în limba germană în care să ne spui de ce dorești să lucrezi pentru noi la [email protected]. Ne bucurăm să te cunoaștem.

  • Acest job a expirat!
Informație Companie
  • Numar de Joburi 2 Joburi
  • Adresa companiei An der Auehütte 21 98574 Schmalkalden, Germania