Inginer dezvoltare industria auto (HiL, SiL, MiL, ViL) – vorbitor limba germana 46 vizualizări

Formel D Romania, furnizor global de servicii in industria auto, cauta Inginer Dezvoltare (HiL, SiL, MiL, ViL)

Esti candidatul ideal daca:

– ai o diploma in inginerie mecanica, inginerie electrica, mecatronica (de vehicule) sau un domeniu de studiu similar;

– esti foarte interesat de dezvoltarea bazata pe modele cu Matlab/Simulink si ai experienta in acest domeniu;

– ai experienta cu sisteme cum ar fi dSpace (ConfigurationDesk, ControlDesk) sau sisteme XiL comparabile;

– ai nivel expert (2-3 ani de experienta);

– cunosti limba germana la  nivel minim B

Responsabilitati:

– in calitate de inginer de dezvoltare, creezi modele logice sau fizice partiale ale sistemului de propulsie, sasiului, inclusiv conexiunea IO, senzori si actuatoare.

– esti, de asemenea, responsabil pentru integrarea automata a componentelor modelului in modelul general;

– mentii si actualizezi modelarea functiilor sistemului si a componentelor controlerului din unitatile de control;

– daca este necesar, te ocupi de conceperea, implementarea si integrarea unor componente si tehnologii complet noi in sistemele XiL.

Contractul este pe perioada nedeterminata si se va lucra in sistem hibrid sau remote.

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!