Kinetoterapeut 67 vizualizări

De aproape 13 ani, oferim sprijin copiilor și tinerilor diagnosticați cu boli grave, precum și celor care provin din medii defavorizate.

În acest moment, suntem în căutarea unui coleg sau a unei colege cu specializare în kinetoterapie, care să aplice planurile de recuperare medicală fizică copiilor beneficiari ai Centrului Steluțelor, înființat de Asociația M.A.M.E. Centrul se află în zona Piața Domenii și are program de funcționare de luni până vineri, între orele 10:00-19:00 (cu 1 h pauză de masă).

Responsabilități:
– Evaluarea copiilor și alcătuirea programelor de recuperare a deficienţelor lor fizice și motorii;
– Efectuarea exercițiilor și tehnicilor specifice, realizate manual sau cu aparate de fizioterapie;
– Urmărirea cu atenție a stării pacienţilor pe perioada aplicării procedurilor de recuperare, având în vedere faptul că aceștia sunt copii diagnosticați cu boli grave;
– Utilizarea aparaturii din cabinet (laser, ultrasunete, electroterapie, magnetoterapie și trusa de ergoterapie) pentru care oferim training;
– Adaptarea planului de recuperare, în funcţie de nevoile și evoluţia stării de sănătatea a copilului;
– Menținerea legăturii cu părintele și cu ceilalți specialiști din cadrul centrului;
– Luarea tuturor măsurilor necesare pentru evitarea accidentărilor ce pot apărea în timpul desfășurării programului de recuperare medicală;
– Întocmirea rapoartelor privind evoluția stării de sănătate a copiilor ca urmare a participării acestora la ședințele de kinetoterapie;
– Respectarea codului de etică și de deontologie profesională;

Cerințe:
– Absolvent de studii superioare de lungă durată în domeniul kinetoterapiei;
– Aviz de liberă practică;
– Experiență de minim 1 an pe o poziție similară;
– Abilități de lucru cu calculatorul pentru rapoartele lunare (pachetul Microsoft Office etc.);
– Dorința de a colabora pe termen lung cu organizația;

Beneficii:
Salariu fix lunar și tichete de masă;
– Mediu de lucru plăcut alături de o echipă dedicată;
– Posibilitatea de a te dezvolta personal și profesional;
– Posibilitatea de a-ți desfășura activitatea într-un cabinet complet echipat și dotat;
– Oportunitatea de a lucra într-o organizație nonprofit, recunoscută la nivel național;

Dacă îți dorești să faci parte din echipa asociației, te rugăm să trimiți un CV și o scurtă motivație (2-3 paragrafe) la emailul [email protected], până cel târziu 22 februarie 2022, specificând în subiectul emailului denumirea poziției pentru care aplici. Toate cererile vor fi tratate cu confidențialitate. Doar candidații selectați vor fi contactați telefonic în vederea stabilirii unui interviu.

Te așteptăm cu drag în echipa noastră!

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!
Informație Companie
  • Numar de Joburi 2 Joburi
  • Categorii Servicii Fundatii, Voluntariat, ONG
  • Adresa companiei Strada Clucereasa Elena nr. 49A, Sector 1, Bucuresti, CP 011551