Reprezentant Vanzari 109 vizualizări

Departamentul de Vanzari are nevoie de un Manager de Zona pentru zona Brasov.

Candidatul profesionist pentru noi:

Are o experienta de cel putin 2 ani in vanzari.

Experienta anterioara in vanzarea de produse de papetarie, produse cu texte si mesaje.

personalizate, jucarii sau home&deco reprezinta un avantaj.

Lucru cu clientii IKA(Cora, Carrefour, Kaufland, Mega Image, Sellgros, Penny) si Clientii Mici (TT) reprezinta un avantaj.

Experienta anteriora in domeniul coordonarii mercantizarii reprezinta un avantaj.

Este orientat spre indeplinirea obiectivelor.

Are abilitati excelente de vanzare, negociere si planificare.

Este atent la detalii si prezinta rezistenta la stres.

Prezinta discernamant si capacitate de rezolvare de problemele.

Este o persoana ingrijita, are aspect placut si o atitudine pozitiva.

Studii medii finalizate (studiile superioare constituie un avantaj).

Detine permis de conducere categoria B- experienta in condus. Activitatea va avea loc in mare parte pe teren.

Disponibilitate pentru deplasari peste noapte.

Descrierea jobului

Managerul de Zona negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a acestora si a acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu(oferit).

Urmareste atragerea permanenta de noi clientilor mici(alimentare, magazine mici si mijlocii, magazine de cartier, librarii, magazine de cadouri) in functie de locatiile asociate.

Efectueaza deplasari la clienti si in prospectare de clienti noi.

Asigura comenzile necesare pentru clientii IKA.

Se ocupa de prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.

Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit.

Indeplineste targetele de vanzari si de incasari.

Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.

Analizeaza activitatea clientilor si ofera eventuale discounturi pentru clientii fideli.

Raspunde de urmarirea incasarii comenzilor.

Raspunde de intocmirea corecta a documentelor comerciale.

Asigura o analiza a stocului din gestiune(inventar atunci cand este necesar).

Beneficii

Veți avea ocazia de a lucra cu o echipă de performeri excelenți cu multa experienta in domeniu.

Veți putea sa va bucurați de o colaborare de lungă durată.

Veți lucra într-o firma foarte competitivă pe piața comerciala.

Veți avea parte de un salariu foarte atractiv si o grila de comisionare foarte buna.

Veti lucra in cadrul unei firme ce detine o cota semnificativa in piata.

Laptop, tableta, telefon de serviciu, masina + alte beneficii.

Prime anuale.

Intruniri socioprofesionale si profesionale in Teambuilding-urile anuale.

Descrierea companiei

Ne străduim zi de zi să le facem viața mai frumoasă tuturor celor care ne trec pragul, să le împlinim așteptările, să îi surprindem plăcut cu produsele noastre.

Aducem produse frumoase și primitoare, lucrând cu unii dintre cei mai renumiți furnizori, selectăm cele mai bune, cele mai ingenioase și mai atrăgătoare cadouri și obiecte de design.

Conceptele noastre sunt unicate si se reinoiesc destul de des, motiv pentru care lucram la multe proiecte creative si interesante.

Echipa noastra are vechime in firma si in domeniu, astfel incat colegii cu care veti colabora sunt niste profesionisti veritabili. Ginza Invest SRL (GiftDesign), este o companie de distribuție la nivel național de produse pentru ambalarea cadourilor, felicitări, articole party, produse papetărie, produse cu texte si mesaje personalizate, jucării sau home si deco. Compania noastră are un portofoliu de peste 3500 de clienți. Suntem de 12 ani pe piata si dorim sa ne extindem.

Sector de activitate

  • Comerț

Tipul de angajare

Full Time, de Teren.

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!