Responsabil Comunicare și Strângere Fonduri 60 vizualizări

Dacă îți dorești să ai un job dinamic, de lungă durată și să te implici în proiecte sociale, te așteptăm cu drag în echipa noastră! Suntem în căutarea unui coleg/unei colege cu experiență în zona de comunicare și fundraising care să se implice în strângerea de fonduri pentru cauza Asociației M.A.M.E., precum și în comunicarea rezultatelor campaniilor derulate, atât în mediul online și offline.

Responsabilități:
• Coordonează promovarea online (website, reţele sociale, google adwords) şi analizează performanța în vederea optimizării;
• Menține legătura cu donatorii și sponsorii asociației și actualizează periodic baza de date;
• Participă la planificarea și organizarea evenimentelor de strângere de fonduri;
• Se implică activ în campaniile de strângere de fonduri derulate de organizație (campania 3,5% și 20%, campanii de digital marketing, SMS etc.);
• Dezvoltă materiale de comunicare pentru proiectele asociației (newslettere, advertoriale, rapoarte anuale de activitate, comunicate de presă, prezentări pentru diverse evenimente, etc.);
• Construiește și gestionează o rețea de parteneri media la nivel național;
• Se ocupă de organizarea arhivei foto şi video a organizației;
• Participă la ședințele interne periodice;
• Îndeplinește alte sarcini trasate de managementul asociației;

Cerințe:
• Studii superioare în Marketing, Comunicare, Jurnalism sau domenii conexe;
• Experiență relevantă în domeniu de cel puțin 2 ani, deschidere spre învățare și dorință de a cunoaște mediul ONG;
•  Cunoașterea foarte bună a limbii române scrise și vorbite, precum și a limbii engleze, având în vedere colaborarea noastră cu diverse organizații internaționale și parteneri externi;
• Abilități dezvoltate de scriere și redactare a textelor;
• Abilități excelente de utilizare a Microsoft Office, Mailchimp, Facebook, Instagram, Youtube, Linkedin, programe de grafică;
• Empatie pentru grupurile vulnerabile și dorintă de dezvoltare continuă;
• Profesionalism, responsabilitate, perseverenţă, creativitate;
• Abilitatea de a munci cu deadline-uri, capacitatea de a lucra în mai multe proiecte concomitent;

Beneficii:

  • Salariu fix lunar și tichete de masă;
  • Mediu de lucru atractiv într-o echipă dinamică;
  • Oportunități de networking în mediul business și non-profit;
  • Oportunități de formare continuă și participare la evenimente naționale și internaționale.

Dacă îți dorești să faci parte din echipa asociației, te rugăm să trimiți un CV și o scurtă motivație (2-3 paragrafe) la emailul [email protected], până cel târziu 22 februarie 2022, specificând în subiectul emailului denumirea poziției pentru care aplici. Toate cererile vor fi tratate cu confidențialitate. Doar candidații selectați vor fi contactați telefonic în vederea stabilirii unui interviu.

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!
Informație Companie
  • Numar de Joburi 2 Joburi
  • Categorii Servicii Fundatii, Voluntariat, ONG
  • Adresa companiei Strada Clucereasa Elena nr. 49A, Sector 1, Bucuresti, CP 011551