Tehnician Sisteme de Securitate si Curenti Slabi 69 vizualizări

Candidatul ideal:
– Experienta in domeniul sistemelor de securitate de minim 1 an;
– Permis conducere categoria B obligatoriu
– Cursul de formare profesionala pentru meseria de “tehnician de sisteme de securitate“ este un avantaj;
– Abilitati tehnice si cunoasterea notiunilor elementare pentru curenti slabi si circuite electrice simple;
– Seriozitate, punctualitate, loialitate, spirit de echipa;
– Cunostinte de retelistica si infrastructuri IT prezinta avantaj in desfasurarea activitatii.

Descrierea jobului
Responsabilitati:

In functie de cunostintele detinute se stabilesc atributiile .
Realizarea cablarii si instalarii sistemelor de securitate comercializate de ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂firma: sisteme antiefractie, supraveghere video, control acces, pontaj, interfonie / videointerfonie, sonorizare, automatizari, etc.;
Punerea in functiune si efectuarea programarii sistemelor de securitate instalate;
Executarea operatiunilor de interventie, service si mentenanta pentru clientii din portofoliu;
Intocmirea documentatiei necesare fiecarei interventii (fisa de interventie, fisa intrare in service/ mentenanta, process verbal de predare primire etc.);
Intretinerea sistemelor de securitate aflate in garantie si post- garantie;
Instructaj de folosire a echipamentelor instalate catre beneficiarii firmei;
Asigurarea asistentei tehnice catre clientii firmei.

Oferta noastra pentru viitorul nostru coleg:

– salariu atractiv peste media din domeniu ,
– prime in functie de performata in instalari
– masina , laptop si telefon seriviciu
– program de lucru normal
– mediu de lucru dinamic, in cadrul unui colectiv tanar si motivat;
– posibilitatea dezvoltarii carierei profesionale si dobandirii de noi competente;

Mai multe informații

Doar candidații pot aplica la acest job.