Web Developer 78 vizualizări

Expirat

Descrierea jobului – București

CE VEI FACE

• Realizarea de site-uri și interfețe web prin transformarea fișierelor;

• Capacitatea de a găsi soluții pentru compatibilitatea aplicațiilor web existente si rezolvarea bug-urilor de programare;

• Rezolvarea problemelor tehnice;

• Implementarea măsurilor de securitate web;

• Modificarea aplicațiilor web în funcție de brief;

• Integrarea CSS . Platforme : WordPress / Joomla / Magento;

• PHP/MySQL;

• PNG/PSD cu designul în pagini și site-uri, folosind HTML, CSS, Javascript, jQuery, astfel încât sa fie compatibile cu browserele desktop si mobile majoritare;

• Realizarea de site-uri folosind CMS-uri precum WordPress, Drupal, Magento, Joomla, Opencart;

• Realizarea de module noi pentru CMS-urile menționate;

• Research pentru tehnologii, platforme și frameworkuri noi;

• Research pentru identificarea, selectarea si implementarea de module provenite din exteriorul firmei;

• Capacitatea de a găsi soluții pentru rezolvarea bug-urilor de programare;

• Colaborare cu colegii care se ocupa de Web Design, Campanii PPC, Campanii SEO

Cerinte

• Experiența practica în implementarea de interfețe web cross-browser cu HTML, CSS, Javascript, jQuery;

• Cunoștințe de PHP și MySQL;

• Cunoștințe de baza referitoare la realizarea de site-uri pentru campanii SEO;

• Găsirea soluțiilor pentru compatibilitatea aplicațiilor web existente;

• Integrarea CSS pt. platforme : WordPress, Magento, Joomla;

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!