Cautam Tehnician Sisteme 30 vizualizări

Te pricepi la IT si esti pasionat de diversitatea acestui domeniu? Daca raspunsul este pozitiv, noi spunem ca ai deja un loc rezervat in echipa noastra.
Vom incepe cu cateva cerinte de baza ca sa-ti poti face o idee despre noi si nevoile companiei noastre:
– Absolvent studii superioare cu profil tehnic(sau in curs de absolvire): Inginerie electrica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare, Instalatii;
– Experienta inginer punere in functiune in domeniul sistemelor de securitate: supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, –
cunostinte temeinice de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata);
– Cunostinte avansate PC, Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
– Disponibilitate la deplasari;
– Seriozitate, loialitate, dinamism;
– Permis de conducere;
Responsabilitati:
– Realizarea lucrarilor de punere in functiune, intretinere si service a sistemelor de securitate (supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate, sisteme integrate de securitate pentru resedinte);
– Deplasarea la sediul clientului, pentru interventii, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
– Oferirea clientului un training minim de utilizare a echipamentului;
– Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire);
– Gestionarea interventiilor in functie de gradul de prioritate, stabilit de managerul direct, astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor.
Daca esti interesat/a, trimite-ne CV-ul tau la [email protected]!

Mai multe informații

Doar candidații pot aplica la acest job.
Informație Companie
  • Numar de Joburi 3 Joburi
  • Categorii Servicii IT Hardware
  • Adresa companiei Strada Dumbrava Rosie Nr 59 Constanta