CONSILIER RECEPTIE CAROSERIE 51 vizualizări

Expirat

Candidatul Ideal
experienta pe post minim 1 an cunostinte aplicatii informatice specifice – ex. AUDATEX, studii tehnice medii/superioare – reprezinta avantaj; abilitati de comunicare experienta in munca in echipa organizat; serios; punctual respecta procedurile interne si ale asiguratorilor
Descrierea jobului
– Programare si receptionare autovehiculelor;
– Consultanta in cadrul avariilor produse prin accident
– Estimarea costului de reparatie (piese, material, manopera);
– Intocmeste documentatia aferenta comezilor de reparatie caroserie,
– informeaza clientul asupra lucrarilor necesare si suplimentare pentru reparatia autovehiculelor.
– Verifica disponibilitatea pieselor inainte de inceperea reparatiilor
– Informeaza permanent clientii asupra stadiului lucrarilor, a termenelor de executie si altor aspecte conexe.
– Gestionare relatie asiguratori (de la intocmirea dosarului dauna pana la monitorizarea incasarii din partea asiguratorului a sumelor de restituit)
Descrierea companiei
30 de ani de istorie în domeniul auto si mai mult de un milion de clienți ce ne-au vizitat locațiile service. Opel, Volkswagen, Mazda, Suzuki, Citroen, Peugeot, Skoda și Honda sunt măarci de notorietate din portofoliul nostru în locațiile din București, Brașov, Brăila, Constanța, Galați, Otopeni și Ploiești.

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!
Informație Companie
  • Numar de Joburi 5 Joburi
  • Adresa companiei Bld. Iuliu Maniu nr.246