DIRECTOR DE VANZARI 40 vizualizări

Expirat

Candidatul Ideal

Aptitudini si deprinderi necesare:

  • Cunostinte si experienta in domeniul comportamentului consumatorului;
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
  • Capacitate de organizare a timpului si sarcinilor de serviciu ;
  • Spirit de observatie, atentie la detalii;
  • Gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
  • Excelente abilități de comunicare (scrisă, verbală, nonverbală), dicție bună;
  • Loialitate și confidențialitate;
  • Atenție la detalii, acuratețe și capacitate sporită de organizare a activității și de multi-tasking;
  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate, receptivitate;
  • Atitudine pozitivă, cu spirit de inițiativă și cu simt al responsabilității crescut;;
  • Cunoscător în detaliu a pachetului microsoft office (word, excel, power point, outlook express).
  • Excelente abilitati de lucru in echipa;
  • Rezistenta la stres;
  • Studii superioare finalizate;
  • Permis de conducere categoria b;
  • Disponibilitate pentru activitate ce presupune mobilitate la nivel național;

Descrierea jobului

Implementarea  politicilor comerciale ale firmei, în vederea creşterii vânzărilor de produse, coordonarea şi ver ificarea  sistemului de vânzări.

Prospectarea zonei alocate in vederea dezvoltarii permanente a retelei de clienti prin atragerea de noi clienti;
Participa la crearea unei imagini favorabile a companiei pe piata concurentiala, mentine prin mijloacele personale si specifice prestigiul acesteia si protejeaza ca pe un bun personal investitiile facute de companie;
participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
Asigurarea buclei de feed-back in urmarirea aplicarii procedurilor comerciale si a stocurilor optime;
Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune ale acestora si realizarea de profituri (protectia marginii).
Identifică direcţii de dezvoltare şi propune promovarea de produse/soluţii noi
Identifică apariţia de produse / soluţii noi în domeniu  ( concurenta ) .
Consultă managementul cu privire la posibilitatea integrării   acestor  produse / solutii  de la  concurenta  si  in  activitatea  proprie
Contactează clienţii potenţiali şi urmăreşte implementarea acestor  soluţiiElaborează/implementează programe de măsurare a satisfacţiei clienţilor, propune măsuri de îmbunătăţire.

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV- format european pe mail: [email protected], sau personal la sediul din Str. 1 Decembrie 1918, nr. 100.

Relatii la telefon: 0735 214699

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!
Informație Companie
  • Numar de Joburi 1 Joburi
  • Categorii Servicii Productie
  • Adresa companiei STR. 1 DECEMBRIE 1918 NR. 100 PIATRA NEAMȚ JUD. NEAMT