Inginer fotovoltaice 21 vizualizări

Recrutăm Inginer fotovoltaice în București pentru o companie cu experiență la nivel global în construirea și furnizarea sistemelor de energie electrică.

Responsabilități:

  • Evaluarea și analiza de fezabilitate a proiectelor fotovoltaice
  • Pregătirea propunerilor tehnice, proiectarea preliminară și proiectarea ulterioară a centralei fotovoltaice
  • Asistență la selecția echipamentelor și evaluarea unității de constructive
  • Asistență la rezolvarea problemelor tehnice în timpul construcției centralelor fotovoltaice

Candidatul ideal:

  • Diplomă de licenţă în inginerie electrică / energetică / instalaţii
  • Minim 5 ani de experiență în design de sisteme fotovoltaice
  • Buna cunoaștere a domeniului energiilor regenerabile și în special a domeniului fotovoltaic
  • Cunoștințe tehnice despre regulile de construcție a instalaţiilor fotovoltaice
  • Stăpânirea programelor Office, AutoCAD, PVsyst sau alt program echivalent pentru instalaţii fotovoltaice
  • Familiarizat cu standardele naționale, locale și industriale legate de proiectarea sistemelor fotovoltaice

Se oferă:

  • Salariu motivant în funcție de experiență
  • Tichete de masă 40 lei/ zi lucratoare
  • Bonusuri în funcție de performanță

Mai multe informații

Doar candidații pot aplica la acest job.