Administrative officer 37 vizualizări

Recrutăm Ofițer administrativ în București pentru o companie cu experiență la nivel global în construirea și furnizarea sistemelor de energie electrică.

Responsabilități:

  • Gestionează activitățile administrative respectând legislația și regulamentele în vigoare, asigurând corectitudinea informațiilor
  • Execută operaţiuni de contabilizare a tuturor fenomenelor economice ce au loc la sediul central
  • Asigură corectitudinea înregistrărilor contabile referitoare la furnizori, clienți si salarii
  • Furnizează documente consultanților externi în scopul întocmirii situațiilor financiare și a drepturilor salariale
  • Gestionează pontajul salariaţilor şi verifică efectuarea calculului privind drepturile de salarizare
  • Întocmește diferite rapoarte de gestiune pentru management, transmite rapoarte statistice lunare/anuale
  • Arhivează periodic documentele, în funcţie de tipul fenomenelor economice, de perioada de păstrare stabilită prin lege şi de regulile interne
  • Organizează inventarierea periodică a tuturor valorilor patrimoniale şi urmăreşte definitivarea potrivit legii a rezultatelor inventarierii
  • Urmăreşte plățile la termen a sumelor care constituie obligaţia firmei faţă de bugetul de stat, bugetul de asigurări sociale şi alte obligaţii
  • Ţine legătura cu băncile și asigură o bună colaborare în vederea efectuării tuturor tranzacţiilor şi operaţiunilor bancare

Candidatul ideal:

  • Studii – Universitare
  • Experiență- minin 1 an
  • Limbi străine- engleza nivel avansat
  • Pachet office, nivel avansat

Se oferă:

  • Salariu motivant în funcție de experiență
  • Tichete de masă 40 lei/ zi lucratoare
  • Bonusuri în funcție de performanță

Mai multe informații

Doar candidații pot aplica la acest job.