Project manager fotovoltaice 13 vizualizări

Recrutăm Project manager în București pentru o companie cu experiență la nivel global în construirea și furnizarea sistemelor de energie electrică.

Responsabilități

  • Analiza pieței, cercetarea preliminară, evaluarea proiectelor de energie solară și eoliană de peste mări
  • Colectarea informațiilor despre proiect, dezvoltarea planului programului de investiții vizat și a strategiei de negociere
  • Participă la evaluarea proiectului, evalează investițiile și alte lucrări, condițiile limită ale proiectului, analiza riscurilor
  • Se asigură că veniturile proiectului, riscul și alte elemente să îndeplinească cerințele companiei
  • Menține relația cu partenerii locali, departamentele de energie și gestionare, companiile de rețele electrice și unitățile de construcție
  • Cooperează în vederea finanțării proiectului

Educatie + Experiență

  • Diplomă de licenţă în inginerie electrică / energetică / instalaţii
  • Minim 5 ani de experiență de preferat în indudstria de energie electrică
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel avansat
  • Cunoștințe de limbă rusă, franceză, italiană – de preferat
  • Experiență cu procesul de investiții și dezvoltare a proiectelor, cu relațiile publice guvernamentale
  • Experiență în colectarea de informații, negociere în afaceri, planificarea afacerii și controlul riscurilor
  • Buna cunoaștere a domeniului energiilor regenerabile și în special a domeniului fotovoltaic
  • Familiarizat cu standardele naționale, locale și industriale legate de proiectarea sistemelor fotovoltaice

Alte beneficii

  • Salariu motivant în funcție de experiență
  • Tichete de masă 40 lei/ zi lucratoare
  • Bonusuri în funcție de performanță

Mai multe informații

Doar candidații pot aplica la acest job.