Inginer Ventilatie 257 vizualizări

Expirat

VINO IN ECHIPA NOASTRA!
Elbmonteure Service | Zeitarbeit Hamburg, cu sedii in Hamburg si Dresden, sprijina companiile specializate la nivel regional și din toata Germania cu proiecte legate de echipamente tehnice de constructii. Activitatea noastră principala, in calitate de furnizor de servicii de personal și partener contractual, este furnizarea profesionala de servicii de asamblare in domeniile termic, sanitar, refrigerarii / climatizarii, ventilatiei, electrice și constructiilor conductelor.
Veniti alaturi de noi si imbogatiti echipa noastra cu know-how-ul dvs.!

Inginer de ventilatie (m / f / d)

Cerințe și profilul candidatului
• Minimum 2 ani de experiență.
• Absolvent de studii superioare în domeniul automatizări/ electronică/ me-canică/ electromecanică.
• Cunoștințe bune de electromecanică, senzori electrici, utilizare PC (hardware și software).
• Cunoaşterea principiilor constructive şi de funcţionare a utilajelor şi echipamen-telor specifice procesului tehnologic
• Abilități de reparare a mașinilor, utilajelor, instalațiilor și echipamentelor spe-cifice.
• Implicare activă în desfășurarea activității și capacitate de a lucra în echipă.
• Spirit de inițiativă și capacitate de analiză.
• Aptitudinea de a identifica sau preveni disfuncționalități.

Atribuții
Controlează funcționarea utilajelor și instalațiilor.
Inițiază acțiuni în vederea reparării defecțiunilor.
Întocmește procesele verbale de constatare / reparare a defecțiunilor.
Actualizează și gestionează bazele de date și/sau documentele tehnice.
Întocmește programele și dispozițiile de întreținere, revizii tehnice și reparații ale utilajelor, instalațiilor și echipamentelor de control și conducere a procesului tehnolo-gic.
Acordă asistență tehnică sau intervine pentru realizarea lucrărilor de montaj, întreține-re, revizii tehnice, reparații și asigurare cu energie și utilități.
Asamblarea și instalarea conductelor de aer și a sistemelor de conducte
Asamblarea conductei prin insurubare si sudare
Noi lucrari de asamblare si renovare in hoteluri și cladiri rezidențiale noi
Cunoasterea limbii germane la nivel conversational (incepator)
Permis de conducere cat. B (preferabil)
Disponibilitate de a lucra pe santiere diferite, amplasate in locatii de pe intreg teritoriul Germaniei

Asteptam cu nerabdare CV-ul dumneavoastra!

Die Elbmonteure Service GmbH
Bredowstrasse 10, 22113 Hamburg
Mihai Jinga | Elbmonteure Service GmbH [email protected]
Tel 00491714378421
Elbmonteure Service | Zeitarbeit Hamburg

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!